Main menu:


Ajankohtaista

Katso myös

Infotilaisuus katulapsityöstä Tansaniassa ma 29.8. klo 19Kirjoitettu: 26.8.2011

Hei!

Järjestämme maanantaina 29.8. Hirvitalolla infotilaisuuden kaikille yhdistyksemme toiminnasta kiinnostuneille!
Yhdistyksemme pääpaino on tansanialaisten katulasten auttamisessa. Tahdomme auttaa lapset pois kaduilta kouluun, päivittäisten aterioiden pariin ja kaduilta pois. Lapsen paikka ei ole kadulla. Meillä on Tansaniassa jo yksi talo jonne mahtuu usempi lapsi asumaan. Itse olen asunut Tansaniassa puolitoista vuotta ja Stephen on tansanialainen, asunut useamman vuoden Suomessa mutta on nyt palaamassa takaisin kotiinsa Tansaniaan. Yhdessä me ja muutama muu tulemme tekemään katulapsityötä Tansaniassa.

Maanantaina tarkoituksemme on kertoa kaikille kiinnostuneille keitä me olemme ja mitä me tulemme tekemään. Homma pääsee kunnolla käyntiin vasta kun minä pääsen Tansaniaan. Aikaisemmin aloittamani projekti katulasten hyväksi pyörii hyvin uudella johdolla, joten on aika siirtyä eteenpäin ja aloittaa uusi katulapsikeskus! Selvennämme maanantaina kiinnostuneille miten homma alkaa ja etenee ja mihin apuja tarvitaan!

Tarjolla tansanialaista pikkupurtavaa kahvin kera.